Ogłoszenia Poznań na Brajczewski.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Poznań i okolic!

Kierowca wyskoczył z płonącej ciężarówki. Zatrzymała się na skraju lasu

2018-09-21 11:08:00

Pod Ulimiem (woj. lubuskie) doszczętnie spłonęła ciężarówka. Jej kierowca przed wyskoczeniem z kabiny zdążył skręcić kierownicę, dzięki czemu płonący pojazd pojechał w pole, a nie w kierunku miejscowości.


Jest podejrzany o zabójstwo żony i wybuch w kamienicy. Nie wyjdzie z aresztu

2018-09-20 13:36:00

Poznański sąd kolejny raz przedłużył areszt Tomaszowi J., podejrzanemu o zabójstwo żony i spowodowanie wybuchu kamienicy na poznańskim Dębcu. Do zdarzenia doszło na początku marca tego roku. Tomasz J. zostanie w areszcie do 23 grudnia. Grozi mu 25 lat więzienia lub dożywocie.


Koalicja Obywatelska oddaje Jarocin walkowerem. "To specyficzne miasto"

2018-09-20 12:45:00

Zjednoczona opozycja nie wystawi swojego kandydata na burmistrza ani kandydatów do rady miasta w Jarocinie. - Nasi kandydaci wystartują z list innych komitetów - zapowiada Stanisław Martuzalski z Platformy Obywatelskiej.


Skrzywdził ją duchowny, zapłacić ma Kościół. "Kasia wybrała trudną drogę, zawalczyła o siebie"

2018-09-20 10:37:00

Jeszcze dziś Sąd Apelacyjny w Poznaniu podejmie decyzję w sprawie o milionowe odszkodowanie, które Kościół ma zapłacić młodej kobiecie. Dziesięć lat temu Kasia stała się ofiarą księdza Romana B., który podstępnie zaproponował jej pomoc, a potem wielokrotnie gwałcił. - Uważam, że sąd utrzyma wyrok - mówiła w TVN24 Justyna Kopińska, która opisała tę historię.


6-letni chłopiec wypadł z trzeciego piętra

2018-09-19 22:36:08

Około godziny 19 w Gubinie (województwo lubuskie) doszło do tragicznego zdarzenia. - Sześcioletni chłopiec wypadł z trzeciego piętra - informuje Justyna Kulka z krośnieńskiej policji. Rannego chłopca przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Zielonej Górze.


Prezydent Poznania chce przyjąć uchodźców. Wiceminister: wolałbym, żeby zajmował się sprawami miasta

2018-09-19 14:08:00

Prezydent Jacek Jaśkowiak deklaruje chęć pomocy osobom potrzebującym, pochodzącym na przykład z terenów objętych działaniami wojennymi. - Poznań na to stać - mówi rzeczniczka włodarza. - Prezydent w swoim liście napisał, że chodzi o sprowadzanie uchodźców z Syrii. O tym mowy być nie może - ripostuje Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceminister spraw zagranicznych. Według niego propozycja Jaśkowiaka to zagrywka z okazji zbliżających się wyborów samorządowych.


Przeklął w internetowym komentarzu, dostał wezwanie od straży miejskiej

2018-09-19 12:29:22

- Przypomina mi to film Barei - komentuje prawnik. Panu Wojciechowi z Poznania nie spodobało się, że z tramwajowych grzejników w lipcu bucha ciepło, więc napisał o tym na facebooku. I dodał słowo "k***a", od którego teraz zawrzało w sieci. Bo jeden z mieszkańców miasta poczuł się nim urażony i zgłosił sprawę straży miejskiej.


"Członków i sympatyków PiS nie obsługuję". Wielka sieć handlowa reaguje

2018-09-19 08:07:10

Przedstawiciele Żabka Polska skrytykowali franczyzobiorcę z Ostrowa Wielkopolskiego, który klientów poinformował, że "w związku z niedzielą niehandlową członków i sympatyków PiS nie obsługuje, ponieważ nie pozwala mu na to klauzula sumienia". "Spółka wezwała do zaprzestania tego typu działań, pod groźbą zerwania współpracy" - podkreślono w oświadczeniu.


Tak tankują F16. Relacja z pokładu powietrznej cysterny

2018-09-18 15:57:00

Tankować można też na ziemi, ale kiedy trzeba dolecieć naprawdę daleko, albo obciążenie maszyny jest duże, paliwa w baku nie starczy. W takich momentach przekazywanie paliwa w trakcie lotu to jedyna opcja na zakończenie misji z powodzeniem. Reporter TVN24 dostał się na pokład amerykańskiego samolotu USAF KC-135, którego załoga zatankowała F16 pilotowany przez Polaka: ekstremalne warunki, maksymalne skupienie i Amerykanin - Chris, który za pomocą joysticków trafia do wlotu baku "efa".


Bił suczkę kołkiem w głowę, zakrwawioną zostawił w rowie. Idzie do więzienia

2018-09-18 15:39:00

- Działał w sposób okrutny i bez opamiętania - mówił sędzia uzasadniając wyrok dla Bronisława M. W ubiegłym roku M. katował swoją suczkę husky, bo twierdził, że dusi jego kury i kaczki. Bił ją kołkiem po głowie, aż przestała się ruszać. Zakrwawioną zostawił w rowie. Zwierzę cudem przeżyło.