Ogłoszenia Poznań na Brajczewski.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Poznań i okolic!

"Straszny huk, lecące szkło". Wysadzony bankomat, policja szuka sprawcy

2019-07-22 10:47:32

Nieustalony do tej pory sprawca bądź sprawcy uszkodzili wczesnym rankiem bankomat w Kaliszu (Wielkopolskie). Nie wiadomo, czy pieniądze zostały skradzione oraz ile ich mogło być w środku. Pierwszą informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Zderzyły się dwie ciężarówki. Z jednej na drogę wypadły betonowe schody

2019-07-22 09:24:00

Chwilę przed godziną 8 w Swarzędzu pod Poznaniem zderzyły się dwie ciężarówki. Jedna z nich przewoziła betonowy ładunek, ciężkie schody, które spadły z naczepy. Droga krajowa 92 w kierunku Poznania jest obecnie zablokowana.


Protest przed kopalnią odkrywkową. 88 osób wylegitymowanych

2019-07-20 17:06:00

Około pół tysiąca osób protestuje przed kopalnią odkrywkową w Kryszkowicach (Wielkopolska). Interweniowała policja. Wylegitymowano niemal 90 demonstrantów.


Bez niego Armstrong nie doleciałby na Księżyc. Wcześniej wiernie służył Hitlerowi i III Rzeszy

2019-07-20 14:08:00

Zaledwie 100 kilometrów od Poznania przyszedł na świat człowiek, bez którego nie odbyłaby się misja Apollo 11. Wernher von Braun, konstruktor rakiety Saturn V, urodził się w wielkopolskim Wyrzysku. Nim znalazł się w NASA, był ważnym inżynierem Hitlera. To on miał stworzyć Wunderwaffe, czyli cudowną broń.


Są zarzuty dla dwóch byłych szefów ZDM w Poznaniu. Za przebudowę ronda Kaponiera

2019-07-19 14:20:02

Prokuratura Regionalna w Poznaniu przedstawiła zarzuty dwóm byłym szefom Zarządu Dróg Miejskich w Poznaniu. Dotyczą one niegospodarności podczas przebudowy jednego z najważniejszych węzłów komunikacyjnych w mieście - ronda Kaponiera. Zawiadomienie o licznych nieprawidłowościach dotyczących remontu złożyła do prokuratury Najwyższa Izba Kontroli.


"Wywęszył opakowania z brunatnym proszkiem". Narkotyki w myjni samochodowej

2019-07-19 12:22:50

Policjanci z psem tropiącym weszli na teren jednej z myjni samochodowych w Poznaniu. Zwierzę wywęszyło kilkanaście tajemniczych opakowań, rzekomo z solą do kąpieli. Jednak zamiast kosmetyku znaleziono w nich osiem kilogramów mefedronu, a dodatkowo - ponad 100 tysięcy złotych w gotówce.


"W zaroślach wypatrzyły go dzieci". Półtorametrowy boa dusiciel na placu zabaw

2019-07-19 11:33:37

Półtorametrowy boa dusiciel pojawił się na placu zabaw na poznańskim Piątkowie. - Gada wypatrzyły w zaroślach bawiące się dzieci - mówi Przemysław Piwecki, rzecznik Straży Miejskiej. Nie wiadomo, czy wąż uciekł z domowej hodowli, czy też został porzucony. Trafił do placówki Straży Ochrony Zwierząt.


Owsiak z ważnym apelem do uczestników festiwalu. Chodzi o śmieci

2019-07-18 14:59:24

Weźcie bidony, żeby były wielokrotnego użycia. Nie będzie żadnych plastikowych torebek, wszędzie będzie papier. Będziemy prosić, żeby segregować, żeby ten teren zostawić tak jak go zastaliśmy - zaapelował Jerzy Owsiak do wszystkich, którzy wybierają się na Pol'and'Rock Festival do lubuskiego Kostrzyna nad Odrą.


Sześć aut zderzyło się na obwodnicy Poznania. Poszkodowani: pięć osób, w tym dziecko

2019-07-18 14:03:00

Utrudnienia na autostradzie A2 na obwodnicy Poznania. Rano zderzyło się tam sześć pojazdów. W zdarzeniu ucierpiało pięć osób, w tym 8-letnie dziecko. Najpoważniejsze obrażenia odniosła kobieta kierująca autem osobowym. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.


Trzy lata po Czerwcu '56 Chruszczow odwiedził Poznań. Kilka dni wcześniej omal nie zginął w zamachu

2019-07-18 14:00:00

W Poznaniu co chwilę przybiegały do niego dziewczynki i wręczały kwiaty. W Manieczkach kazał się zatrzymać, bo zachwycił się kukurydzą, a w Racocie w prezencie dostał konia. Tak wyglądała, starannie reżyserowana, wizyta Nikity Chruszczowa w Wielkopolsce 60 lat temu. Ledwie trzy dni wcześniej w Sosnowcu przeprowadzono nieudany zamach na jego życie. Poznań pewnie nie znalazł się na trasie jego podróży przypadkowo. To miasto, które trzy lata wcześniej wystąpiło przeciw władzy komunistów i zostało za to brutalnie ukarane.