Ogłoszenia Poznań na Brajczewski.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Poznań i okolic!

"Na drogę wybiegł pies". Ciężarówka w rowie

2019-03-24 13:49:20

Kierowca samochodu ciężarowego wjechał do rowu, a pojazd przewrócił się na bok. Z uszkodzonego ciągnika wyciekł olej napędowy. Jak informuje kaliska policja, do zdarzenia doszło, gdy na drogę którą jechał kierowca, wybiegł pies. Pierwszą informację i zdjęcia z Krzyżówek (Wielkopolskie) otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Ewakuacja centrum handlowego po tym, jak "nastąpiło uwolnienie substancji chemicznej"

2019-03-22 14:03:00

Po godzinie 12 w centrum handlowym na gorzowskim Zawarciu nastąpiła awaria instalacji w pralni. - Doszło do rozszczelnienia zbiornika z substancją chemiczną, która jest używana do czyszczenia ubrań - przekazuje Dariusz Szymura, rzecznik lubuskiej straży pożarnej. Poszkodowana jest kobieta, która pracowała w pralni i dwie osoby, które udzielały jej pierwszej pomocy.


Zepsuł się sprzęt, którym Dorotka "rozmawiała" ze światem. Udało się zebrać pieniądze na zakup nowego

2019-03-22 11:52:02

To jeden z najszczęśliwszych piątków dla rodziców Dorotki. Udało się uzbierać 60 tysięcy złotych na eyetracker - maszynę, która służy ich córce do komunikowania się ze światem. - Nie będę ukrywać, od razu zamówiłam sprzęt. Bardzo nam zależy, żeby się z Dorcią komunikować - mówi zadowolona mama dziewczynki.


Pijany policjant CBŚP zawracał, wjechał w niego tir

2019-03-22 11:19:55

42-latek kierujący audi zatrzymał się na środku prostej drogi i zaczął zawracać. Wjechał w niego tir. Jak ustalili śledczy, sprawcą zdarzenia był pijany funkcjonariusz Centralengo Biura Śledczego Policji.


Kołpak w parku, wentylator na stadionie. Hiszpan sprząta Poznań i pyta, kto to wyrzucił

2019-03-21 13:48:54

Codziennie bierze worki i rusza sprzątać. Po całej akcji zostawia śmieci w jednym miejscu i kartkę z pytaniem "is this yours?". - Chciałem, by ludzie zaczęli o tym rozmawiać - mówi Miquel Garau Ginard. Hiszpan od pół roku mieszka w Poznaniu i sprząta miasto.


Dorotka "mówi" tylko oczami. Właśnie zamilkła

2019-03-21 10:43:00

Dorotka jest "milczącym aniołem" - "mówi" tylko oczami. Dzięki specjalnemu urządzeniu jej najbliżsi wiedzą, że dziewczynka lubi różowy kolor, spaghetti i bajkę o Vaianie. Urządzenie właśnie się zepsuło, a na nowe pieniędzy brak.


Było tak zimno, że ludziom odpadały uszy. Dosłownie. Najlepszego z okazji pierwszego dnia wiosny!

2019-03-21 07:29:00

Tej zimy temperatura sięgała - 45 stopni Celsjusza. Wielu zginęło, jednemu chłopcu odpadła część prawego ucha, a drugie "wisiało na wąskim skrawku ciała". Kraj był sparaliżowany. Pierwszy dzień wiosny zapowiadał przełom, choć dzieci nadal zamiast topić marzannę lepiły bałwany. A "pani zima" jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Dziś ma być od 9 do 14 stopni Celsjusza, wiatr słaby i umiarkowany. Cieszmy się!


Z dzieckiem na ręku weszli za barierki. By zobaczyć lwiątka

2019-03-20 17:35:43

"Czy chodzenie do zoo ma być jak sport ekstremalny - pokażę dziecko lwu i uciekniemy sobie?" - pyta poznańskie zoo i publikuje zdjęcia osób, które wchodzą za bariery po to, by zobaczyć lwy. I przypomina, że w Cincinnati przez taką lekkomyślność rodziców trzeba było zabić goryla, by dziecku nie stała się krzywda.


Ksiądz oskarżony o pedofilię. Sprawa znajdzie finał w sądzie

2019-03-20 17:04:54

Prokuratura rejonowa w Wolsztynie (Wielkopolskie) skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu proboszczowi z Rawicza. Ksiądz został oskarżony o doprowadzenie małoletniej do obcowania płciowego.


Ukradł paliwo, uciekał przed policją. Zatrzymała go dopiero blokada

2019-03-20 15:06:08

Ukradł paliwo ze stacji benzynowej, po czym uciekał przed policją. Zatrzymała go dopiero blokada, jaką stworzyły dwa radiowozy. Kierowca próbował jeszcze uciekać pieszo, ale bezskutecznie. Okazało się, że ukradł nie tylko paliwo, ale też busa.