Ogłoszenia Poznań na Brajczewski.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Poznań i okolic!

Drogę zajechały im rosyjskie czołgi, pomogli Ukraińcy. Zwierzęta spod Kijowa dotarły do Polski

2022-03-03 10:50:38

Ewakuowane z azylu pod Kijowem lwy, tygrysy, liakony i karakale dotarły na polsko-ukraińską granicę. "Nie jesteśmy w stanie opisać naszego zmęczenia i stresu. Czekamy aż wreszcie będziemy mogli ruszyć do Poznania" - napisała rzecznik prasowa poznańskiego zoo.


Punkt recepcyjny dla uchodźców w Poznaniu. Historie ludzi, którzy uciekli z Ukrainy ogarniętej wojną

2022-03-02 14:26:00

Punkt recepcyjny w Poznaniu na terenie MTP pełen jest tragicznych historii uchodźców z Ukrainy. Jedna z kobiet przebywająca tam z dziećmi opowiedziała dziennikarzom o strachu, stresie oraz zniszczeniu planów na przyszłość.


Dom Chłopaków w Broniszewicach. "Pan Paweł niczego się nie boi". Pojechał po dzieci Ukrainki pracującej w Polsce

2022-03-02 09:03:00

Pani Ola do Domu Chłopaków w Broniszewicach (województwo wielkopolskie) przyjechała kilka lat temu, do pracy. W Ukrainie zostawiła rodzinę, w tym dzieci. Tam zastał ich rosyjski atak. Teraz jej córka i syn są już w Polsce. Prowadzącym placówkę siostrom dominikankom udało się znaleźć kierowcę, który oświadczył, że "niczego się nie boi" i pojechał w głąb kraju ogarniętego wojną.


Uchodźcy z Ukrainy. Co robić po przekroczeniu granicy. Dokumenty, transport, mieszkanie, lekarz, szkoła dla dziecka

2022-03-01 18:30:46

By przekroczyć granicę polsko-ukraińską, uchodźcy czekają w kolejce nawet kilka godzin. Jakie kroki mają podjąć na granicy i po przybyciu do Polski? Jak zalegalizować pobyt? Jak uzyskać pomoc rządową? Wyjaśniamy.


"Nasz brat zginął. Jego bohaterski czyn znacząco spowolnił postęp wroga"

2022-03-01 01:09:30

26-letni saper, który poświęcił własne życie, by wysadzić most i powstrzymać kolumnę rosyjskich czołgów, przez kilka miesięcy mieszkał w Polsce. - O jego śmierci dowiedziałem się z TVN24. Kiedy zobaczyłem jego zdjęcie w telewizji byłem w szoku - mówi TVN24 Adam Żak, który zatrudniał Witalija.


Strażacy dzielą się sprzętem z kolegami z Ukrainy. "Jesteśmy sercem z nimi"

2022-02-28 13:14:13

Od soboty strażacy - niemal z całej Polski -zbierają sprzęt pożarniczy, o który poprosili ukraińscy strażacy. Pierwsze transporty w stronę granicy ruszyły już w niedzielę. Kolejne są planowane. - My sobie uzupełnimy ten sprzęt, będziemy mieli na to czas, a ukraińscy strażacy nie mają czasu, potrzebują sprzętu zaraz - powiedział mł. bryg. Arkadiusz Piętak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu.


Prymas Polski apeluje o pomoc dla uchodźców z Ukrainy

2022-02-27 03:14:59

Prymas Polski arcybiskup Wojciech Polak zaapelował do wiernych z archidiecezji gnieźnieńskiej o modlitwę za Ukrainę oraz o pomoc uchodźcom, którzy uciekają przed wojną. "Myślą, słowem, solidarnością, wieloma drobnymi gestami jesteśmy z tymi, którzy z odwagą i determinacją bronią suwerenności i niepodległości swojego kraju" – zaznaczył hierarcha.


Teatry oferują pomoc i odwołują spektakle w Rosji. Świat kultury solidarny z Ukrainą

2022-02-26 18:00:45

W całej Polsce instytucje kultury łączą się z obywatelami Ukrainy w związku z rosyjską inwazją na ich kraj. Wpisy w mediach społecznościowych, niebiesko-żółte barwy, zbiórki pieniędzy, a także odwoływane spektakle w Rosji - gesty solidarności przybierają różne formy.


Morze niebiesko-żółtych flag. Manifestacje poparcia dla Ukrainy

2022-02-26 17:18:39

Poznań, Kołobrzeg, Wrocław, Sopot, ale też inne polskie miasta i ich mieszkańcy sprzeciwiają się rosyjskiemu atakowi na Ukrainę i solidaryzują z Ukraińcami. Zgromadzeni na nich ludzie mają ze sobą ukraińskie flagi, transparenty z antywojennymi hasłami i słowami wsparcia dla ogarniętego wojną kraju i jego obywateli.


Poznańskie zoo organizuje zbiórkę dla lwów z Kijowa, wrocławska ekostraż wysłała konwój na Ukrainę

2022-02-26 12:38:47

Poznańskie zoo zadeklarowało, że jest gotowe do zorganizowania i udzielenia pomocy zoo w Kijowie. Organizuje zbiórkę pieniędzy i jedzenia. Również wrocławska ekostraż zaangażowała się w pomoc.