Ogłoszenia Poznań na Brajczewski.pl > Wiadomości

Wiadomości z Twojego miasta Poznań i okolic!

Pożar na parkingu pomocy drogowej. Zniszczonych 18 samochodów

2019-09-19 08:40:34

17 samochodów osobowych i jeden ciężarowy zostało uszkodzonych w wyniku pożaru, który wybuchł w nocy na parkingu pomocy drogowej w Gorzowie Wielkopolskim (Lubuskie). Pierwszą informację oraz nagranie otrzymaliśmy na Kontakt 24.


Zmarła po wyjęciu zaszytej w ciele łyżki chirurgicznej. Szpital zawiesił lekarza

2019-09-18 16:19:16

Kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego Szpitala Zespolonego w Koninie (Wielkopolskie) został zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy. Decyzja ma związek ze śmiercią kobiety, której podczas operacji zaszyto w brzuchu kilkudziesięciocentymetrowe narzędzie chirurgiczne - poinformował w środę dyrektor szpitala Leszek Sobieski.


Na "skok" wziął kamień. Ruszył proces w sprawie brutalnego napadu

2019-09-18 15:16:33

W Sądzie Okręgowym ruszył proces Patryka K. Mężczyzna jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa ekspedientki, której, jak ustaliła prokuratura, zadał w głowę co najmniej 50 ciosów kamieniem wielkości pięści. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.


"Podczas operacji zaszyli w jej ciele narzędzie chirurgiczne". Kobieta zmarła

2019-09-17 15:56:00

- 33-letnia pacjentka miała dwie operacje. Podczas pierwszej doszło do zaszycia narzędzia chirurgicznego. W wyniku drugiej operacji, gdy to narzędzie zostało wyciągnięte, doszło do zgonu. Nie bezpośrednio, ale krótki czas po przeprowadzeniu operacji - informuje Leszek Sobieski, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Koninie (Wielkopolskie). Prokuratura bada okoliczności śmierci kobiety.


Odkryli siedzibę pierwszych polskich władców

2019-09-17 14:17:00

Fragmenty przedromańskiej architektury, które mogą być pozostałością po rezydencji pierwszych polskich władców odkryto w Gnieźnie (Wielkopolskie). Badacze przyznają, że takie znalezisko to rzadkość. Wkrótce zostanie zabezpieczone i zasypane ziemią, a naukowcy przystąpią do opisywania swojego odkrycia.


Siedem osób miało wyłudzić 33 miliony złotych

2019-09-17 11:21:24

Mieli fałszować faktury i swoim działaniem narazić Skarb Państwa na ponad 33 miliony złotych strat. Funkcjonariusze CBŚP i CBA zatrzymali na terenie Wielkopolski siedem osób. Wszyscy zatrzymani usłyszeli już zarzuty.


Autostradą na hulajnodze. W nocy, pod prąd, bo zabrakło mu paliwa

2019-09-16 12:35:49

Mężczyzna jadący na hulajnodze nocą i pod prąd autostradą A2 zszokował kierowców. Policjantom z Sulęcina (Lubuskie) udało się ustalić, że był to kierowca busa, któremu skończyło się paliwo w samochodzie. Wsiadł więc na jednoślad i pojechał na najbliższą stację benzynową.


Poturbowane anioły potrzebują skrzydła

2019-09-15 17:45:00

Są jak anioły bez jednego skrzydła – mówią o swoich niepełnosprawnych podopiecznych siostry elżbietanki. Marzą, by także ich dom zyskał drugie skrzydło, gdzie mieszkańcy mogliby się rehabilitować. Są już fundamenty i piękne zdjęcia laureata Grand Press Foto i nadzieja, że uda się dokończyć budowę.


Zamiast listu wysłał pocztówkę. W odpowiedzi dostał "gorzkie żale" i "kropkę nienawiści"

2019-09-15 15:46:00

Nie napisał czułego smsa z emotikonką całusa. Nie zaczepił jej na Facebooku. Na Instagramie wspólnego zdjęcia z romantycznymi hasztagami brak. Adeczek nie mógł tego wszystkiego zrobić, bo ponad sto lat temu nie było internetu. Mógł jednak napisać długi list, o który tak prosiła go Hanka. On wysłał pocztówkę. Ona też, ale taką z litanią życzeń i gorzkimi żalami. Przeczytaj.


Weszliśmy z kamerą do "wielkiego kaloryfera"

2019-09-15 14:25:00

Niejeden szwagier pracował na jego budowie. Męczyli się 5 lat, żeby to postawić - ten "kaloryfer", "ośmiopak", "sarkofag" w Gądkach, przy wylotówce z Poznania na Katowice. Stoi do dziś, wysoki taki, że ze szczytu widzą głowy pilotów F-16 lądujących nieopodal. A ważny jest, nawet z punktu widzenia bezpieczeństwa kraju. Skarbiec pełen "złota". Weszliśmy do środka.